Коротко про головне! Цією статтею ми хочемо відповісти на Ваші запитання, шановні відвідувачі, стосовно знезараження води в аквапарку,
та ще й заодно, розвіяти всілякі негативні думки та чутки, які можуть
виникати з різних причин (найчастіше через незнання та не компетентність
у даному питанні).
Бесіду ведемо з інженером-хіміком ЗАТ «КВВС» Аквапарку «ПЛЯЖ», Миколою Гладишом.
Ред.: п. Миколо, ми би хотіли відкрито донести інформацію до людей чим саме знезаражується вода у всіх басейнах аквапарку?
Микола Гладиш: Дезінфекція води відбувається згідно санітарних правил та норм встановлених для плавальних басейнів:
1. Дезінфікуюча вода для ніг (в душових)
Бігуанід Фляхе – Бактеріальної етіології (виключаючи туберкульоз) і кандидози – Концентрація(0,1 – 0,5). В аквапарку використовується розчин 0,25%
2. Дитячий басейн: знезараження води відбувається шляхом озонування. Озон є природним засобом дезинфекції, який широко використовується в технічних і медичних цілях. Він являє собою сполуку, що діє як активний окислювач. Зустрічаючи у воді забруднення і органічні сполуки, він їх тут же нейтралізує, утворюючи оксиди, які затримуються фільтрами. Сировиною для його виробництва є звичайне повітря, до складу якого входить молекулярний кисень (О2). В системах, що виробляють озон, повітря проходить через корпус електричного розрядника, в якому за допомогою сильного електричного розряду частина молекул кисню розбивається на атоми. Потім, в результаті швидкої взаємодії вільних атомів оксигену із молекулами кисню формується озон.
3. Всі решта басейни (спортивний 50-ти метровий басейн, розважальний басейн та канали) – дезінфікуються розчином гіпохлориту натрію NaClO, який отримується шляхом електролізу розчину хлориду натрію NaCl (звичайна сіль!). Технічно гіпохлорит натрію дозволяє отримати чисту прозору воду, позбавлену бактерій та водоростей. Він забезпечує повну дезінфекцію води та зумовлює захист її від бактеріальних забруднень.
Ред.: Отож ніякої хлорки, ніхто відрами не сипить у басейни? Однак деколи можна почути запах хлору у повітрі або навіть у воді, чому так?
Микола Гладиш: Так, запах хлору може бути присутнім, тому, що (знову ж таки) згідно санітарних правил та норм очистки води у плавальних басейнах та дезінфекції всього супутнього обладнання ми зобов’язані очищати та знезаражувати фільтри, резервуари, і т.ін. Цей запах, нажаль є досить стійким і інколи проникає у повітря.
Однак, хотів би зауважити. Ми постійно слідкуємо за чистотою повітря і складом води в аквапарку, для цього в аквапарку працює відділ хіміків-лаборантів. Ми тісно співпрацюємо з іншими аквапарками та спортивними комплексами України та інших держав, з метою обміну досвідом, інформаційної підтримки у даній галузі. Наші працівники регулярно відвідують збори та семінари, що стосуються питань знезараження води, механічного очищення, фільтрації, обігріву, навіть підтримання прозорості води. Наприклад, під дією температури вода може жовтіти, зеленіти. Звичайно не всі це знають і тому починають вигадувати різні пояснення.
Ред.: У зв’язку із теперішньою ситуацією пов’язаною з епідемією грипу, що Ви можете сказати про повітря в аквапарку?
Микола Гладиш: Можу запевнити, що у нас повітря краще ніж на дворі! Ми регулярно замовляємо незалежну експертизу (шляхом перевірки фільтрів) і за результатами цієї тижневої експертизи повітря в аквапарку є чистим.
Ред.: Дякуємо п. Миколі, вартовому нашої біологічної безпеки за надану інформацію. Сподіваємося ми відповіли, як найповніше на Ваші запитання.
Завжди раді Вам!
У нас тепло, чисто, безпечно, затишно та цікаво! Ми
працюємо для Вас! Для того, щоб Ви тільки, примножували здоров’я, красу
та задоволення від життя!
Здорова нація – наше майбутнє!