Posted in

В Аквапарку «Пляж» використовують кухонну сіль та озон замість хлору

Posted in

Львівський аквапарк «Пляж» продемонстрував систему фільтрації та дезінфекції води, аналогів якій немає у Львові. Водний комплекс став першим, що за день фільтрує понад 6 млн. літрів води, не використовує хлор, а дезінфекцію здійснює методами гідролізу розчину кухонної солі та озонування.

Такі заходи сформували цілком новий підхід до водних видів спорту: зробили їх доступними для найширшої аудиторії: від немовлят до професійних спортсменів, оскільки вплив на здоров’я плавця в аквапарку визначає лише користь фізичних навантажень.

prestyr

Аквапарк «Пляж» закликав львів’ян зміцнити імунітет та активно зайнятися водними видами спорту, що особливо важливо в зимовий період, коли фізична активність населення значно знижується. Водний комплекс «Пляж» – єдиний у Львові, де частоту і тривалість тренувань можна планувати виключно з огляду на особисті вподобання, без побоювань щодо можливої шкоди дезінфікуючих речовин для організму. Агресивну дезінфекцію води хлором, перевищення концентрації якого згубно впливає на слизові оболонки та легеневі тканини людини, в аквапарку «Пляж» замінили на екологічні варіанти: знезараження води гіпохлоритом натрію, який здобувають шляхом гідролізу розчину кухонної солі, та озонуванням дитячого басейну. Завдяки озонуванню, яке знебарвлює і дезодорує воду, не спричиняє жодних змін її мінерального складу та перетворенню в кисень надлишку озону, дитячий басейн комплексу придатний навіть для немовлят. Щотри години цілодобово власна хімічна лабораторія аквапарку проводить аналіз води в басейнах і, в разі потреби, коригує подачу дезінфікуючої речовини.

Для очищення води використовують фільтраційну систему, яка не має аналогів у жодному з басейнів Львова. Вода проходить механічне очищення у спеціальних ємностях із кварцевим піском та антрацитовою крошкою різних фракцій і через теплообмінник надходить у басейн. Протягом однієї доби вся вода басейнів аквапарку (3 066 000 л) проходить два повні цикли очищення із систематичністю: дитячий басейн – кожні 40 хв., розважальний і канали гірок – кожні 4 год., спортивний – кожні 8 год.

Незалежно від погодних умов, теплопункт комплексу підтримує сталу температуру води і повітря: +25°С +26°С у спортивному, +27°С +28°С  у розважальному, +29°С +30°С у дитячому басейнах та +28°С +30°С сягає температура повітря. Воду і повітря в закладі наразі нагрівають 6 із 15 котлів. Витрати аквапарку на газ для котельні щодня становлять 11 тис. грн.

Водна зона комплексу умовно поділена на 3 частини: зона спортивного басейну, зона дитячого та розважального басейнів, зона гірок. Спортивний басейн аквапарку «Пляж» – найбільший у Львові (50м х 21м). Труби подачі води в басейн розміщені так, щоб не утворювалися так звані «мертві точки» – місця де застоюється вода. Під басейном знаходиться приміщення з устаткуванням, тому міцність дна гарантує монолітний бетон, товщиною 40 см.

У 50-м басейні тренуються як професійні спортсмени, так і учні спортивних секцій: плавання для немовлят (віком 1-4 роки); плавання для дітей (5-6 років), дитячої спортивної секції плавання (від 6 р.), школи плавання та водного поло Д.Силантьєва (від 6р.); синхронного плавання (дівчата 5-10 р.), занять плавання для дорослих, аквааеробіки.

У 50-м басейні, як і на гірках, за безпекою плавців стежать рятувальники. На гірках заходи безпеки посилені: 30 осіб персоналу, розміщення правил-ілюстрацій, які відображають дозволені та заборонені позиції для спуску з гірок, обладнання системою «стоп-старт», яка подає світловий сигнал для спуску, коли попередній відвідувач знаходиться на безпечній відстані. Гірки були спеціально змодельовані та виготовлені польською фірмою «MAZUR», яка є лідером в Європі по виготовленню обладнання для аквапарків.

Підлога в аквапарку викладена спеціальною плиткою для басейнів із класом ковзання А, яка має найбільший коефіцієнт тертя. Однак адміністрація аквапарку використовує ще додаткові методи: покриття плитки спеціальним лаком та викладення плитки різними сегментами (зі зміною малюнка кераміки) для підвищення шорсткості, розміщення попереджувальних знаків про слизьку підлогу.

Роздягальні аквапарку «Пляж» містять окремі кабінки для перевдягання та спільний простір із шафками для чоловіків та жінок. Таке планування простору особливо зручне у випадках, коли відвідувачі аквапарку – батько з маленькою донькою чи мама з сином. В роздягальні для допомоги відвідувачам постійно присутні працівники аквапарку. Спеціальна послуга – шафки для ділових костюмів – передбачена для людей, що плавають перед роботою.

Злагодженість внутрішніх технологічних процесів аквапарку «Пляж» та відповідність європейським стандартам спрямовані на популяризацію здорового способу життя та водних видів спорту як найбільш щадних та ефективних фізичних навантажень. Нагадаємо: плавання корисне для опорно-рухової, серцево-судинної, дихальної, нервової систем. Сприяє покращенню постави, загартуванню організму та зміцненню імунітету.

Join the conversation